Thumbnail image
VAJZA QË PIU HËNËN - KELLY BARNHILL
10.00 € 12.00 € (-17%) Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Çdo vit, banoret e Protektoratit lene nje foshnje si kurban per magjistaren qe jeton ne pyll. Ata shpresojne se ky kurban do ta zbute magjistaren qe te mos terrorizoje qytetin e tyre. Por, magjistarja e pyllit, Ksani, eshte e mire.Ajo banon ne nje shtepi me Perbindeshin e Mocalit dhe me Dragoin Modestisht te Vogel. Ksani i shpeton foshnjat dhe ua jep ato familjeve ne anen tjeter te pyllit, duke i ushqyer gjate rruges me drite yjesh.Nje vit, Ksani e ushqen gabimisht foshnjen me drite hene ne vend te drites se yjeve, duke e mbushur ate femije te zakonshem me magji te jashtezakonshme. Ksani vendos ta rrise si femijen e saj vajzen, te cilen e quan Luna.Ndersa Luna i afrohet te trembedhjetave, magjia e saj fillon te shfaqet me pasoja te rrezikshme. Nderkohe, nje djale i ri nga Protektorati eshte i vendosur te cliroje banoret e qytetit, duke e vrare magjistaren.Aty prane mblidhet nje tufe e madhe zogjsh vdekjeprures qe nuk kuptohet cfare qellimi kane. Nje vullkan, i heshtur per shekuj te tere, bucet e dridhet nen siperfaqen e tokes. Dhe gruaja me zemer tigri sillet rrotull…

Cilësitë

Shtëpia botuese Bota Shqiptare
Viti i botimit 2017
GTIN 9789928002723
Kodi i produktit Bota Shqiptare

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen