Thumbnail image
Thinking, Fast and Slow - Daniel Kahneman
16.90 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Best-selleri fenomenal ndërkombëtar - 2 milionë kopje të shitura - që do të ndryshojnë mënyrën e marrjes së vendimeve. 'Një vlerë e mençur e urtësisë', Stiven D. Levitt, bashkëautore e Freakonomics. "Ka pasur shumë libra të mirë për racionalitetin dhe irracionalitetin njerëzor, por vetëm një kryevepër. Kjo kryevepër është "Thinking, Fast and Slow" Financial Times. Pse ka më shumë mundësi që ne të besojmë diçka nëse është në një fytyrë të guximshme? Pse gjykatësit kanë më shumë gjasa të refuzojnë lirimin me kusht para drekës? Pse supozojmë se një person me pamje të mirë do të jetë më kompetent? Përgjigja qëndron në të dy mënyrat që ne bëjmë zgjedhje: të menduarit e shpejtë, intuitiv dhe të ngadalshëm, të menduarit racional. Ky libër zbulon se si mendjet tona janë të kapura nga gabimi dhe paragjykimet (edhe kur mendojmë se po veprojmë logjikshëm) dhe ju japim teknika praktike për të menduar më ngadalë dhe më mençur. Kjo do t'ju mundësojë që të merrni vendime më të mira në punë, në shtëpi dhe në çdo gjë që bëni.

Cilësitë

GTIN 9780141033570
Kodi i produktit 9780141033570

Vlerësimet1
5.00 (1 vlerësime)

Liber i mrekullueshem

Ard e premte, 10 korrik 2020

Ky eshte nje nder librat qe te bejn te marresh vendime me te mira ne gjithe sferat e jetes.

A ju ndihmoj ky vlerësim?
SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen