Thumbnail image
MISIONI RUS - IBRAHIM KADRIU
10.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

ROMANI VJEN SI LETËRNJOFTIM, SI DËSHMI PËR FILLIMIN E SHEKULLIT TË KALUAR, PËRKATËSISHT BËN FJALË MBI KUNDËRTHËNIET HISTORIKE TË ASAJ KOHE TË NDJERË KUR SHQIPTARËT ISHIN TË NËPËRKËMBUR DERI NË ASGJËSIM, SHKRUAN KULTPLUS. NË SHËNJESTËR ËSHTË HISTORIA, KEQTRAJTIMET DHE KEQKUPTIMET E SAJ, NË KOHËN KUR SHQIPTARËT ISHIN PA ALEATË, TË MBETUR NË MËSHIRËN E FATIT DHE TË MISIONARËVE, NË MESIN E TË CILËVE KISHTE EDHE HOXHALLARË ME PËRKATËSI RUSE, SIÇ ISHTE RASTI I IMAMIT TË XHAMISË SË MADHE NË PRIZREN I CILI, NË MOMENTIN KUR NË KËTË QYTET ISHTE FUTUR USHTRIA SERBE (KONKRETISHT MË 3 TETOR TË VITIT 1912) IMAMI THËRRET XHEMATIN DHE, PAS NJË STAZHI NJËZETVJEÇAR SI IMAM, IU DREJTOHET: - JU MBETSHI MIRË, UNË DERI KËTU E PATA.

Cilësitë

Shtëpia botuese Faik Konica
GTIN 9789951065832
Kodi i produktit FAIK KONICA

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen