Thumbnail image
MALESORJA - NAZMI RRAHMANI
4.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

ROMANI MALËSORJA TRAJTON HISTORINË E NJË MALËSOREJE E CILA DUHET TE PERBALLET ME FATIN E SAJ TE HIDHUR, POR EDHE HISTORIK SI DHE TE RENDSISHEM PER ROLIN E GRUAS NE KOSOVE. KUR MBUSH TË GJASHTËMBËDHJETAT PËRJETON NJË TENTATIV PËRDHUNIMI NGA DY TË RINJ, NGJARJE QË PËRCAKTON FATIN E SAJ TË HIDHUR. I ATI DËSHPËROHET SHUMË DHE E MARTON ME NJË TË GJYMTË, ME TË CILIN BËN NJË DJALË. MË PAS I VDES DHE BURRI. I UNGJI E KTHEN NË GJINI DHE E MARTON ME NJË PASANIK NË MOSHË, SI GRUA TË TRETË, PËR TË SIGURUAR TRASHËGIMTARIN QË NUK E KISHTE ME GRATË E PARA; DHE ME TË AJO LIND EDHE NJË DJALË.

Cilësitë

Origjina SHBA
Shtëpia botuese Faik Konica
GTIN 0000000023431
Kodi i produktit FAIK KONICA

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen