Thumbnail image
LOJA E MBREMJEVE - BISEDE ME JAMES JOYCE ADOLF HOFFMAISTER
4.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

HOFFMEISTER: ME SA DI, KRITIKU MARCEL BRION NË NJË ARTIKULL SHUMË TË MIRË MBI KONCEPTIN E KOHËS NË VEPRËN TUAJ KA HEDHUR HIPOTEZËN SE DALLIMI MES ZOTIT DHE NJERËZISË MUND TË QËNDROJË VETËM PËR NJË ÇËSHTJE KOHE. JOYCE: PO, MË KA KRAHASUAR ME MARCEL PROUSTININ. PËR PROUSTIN KOHA ËSHTË QËNDRA E GJITHËKASË. E ASHTUQUAJTURA DING AN SICH. KY ZOTI BRION KA ZBULUAR NË VEPRËN TIME PARIMIN E RELATIVITETIT. PËR TË, VEPRA IME ËSHTË PO AQ E PAKUPTUESHME SA AJO E AJNSHTAINIT. NJË NUMËR ËSHTË NJË MISTER, QË VEÇ ZOTI I JEP ZGJIDHJE.

Cilësitë

Shtëpia botuese Zenit
Viti i botimit 2017
GTIN 9789928113702
Kodi i produktit ZENIT

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen