Thumbnail image
Kalkulator Sharp SH-EL531THGR, i gjelbër
23.50 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Kalkulatori shkencor Sharp SH-EL531THWH është ideal për nxënësit e shkollave të mesme. Ofron 273 funksione matematikore, lejon llogaritjet me thyesa, fuqi dhe rrënjë katrore. Gjithashtu ka butonat Pi, butona të navigimit, aftësinë për të memorizuar dhe redaktuar llogaritjet e kaluara.

Sharp SH-EL531THWH ka një ekran me dy rreshta që mund të mbaj deri në 10 shifra, që është i mjaftueshëm për të gjitha llogaritjet e zakonshme. Ky kalkulator përdor modalitet algjebrik të hyrjes së të dhënave (DAL), mund të memorizoj deri në 9 funksione, mund të trajtojë llogaritjet, sistemin numerik dhe funksionet logjike.

Përmasat e tij janë: 161 x 80 x 15 mm. Pesha: 115 g. Për funksionim përdor bateritë AAA.

Cilësitë

Origjina Japoni
Ueb-i i prodhuesit Sharp.at
Ngjyra Gjelbër
Prodhuesi Sharp
GTIN 4974019917108
Kodi i produktit 225557

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen