Thumbnail image
Ftohës i procesorit Scythe SCMG-5100 Mugen 5, rev.B
93.50 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

Mugen 5 me çmime është rishikuar për të shtuar Intel 2066 dhe AMD AM4 më të fundit në bazat e sotme të pajtueshme. Vidat me susta parandaljnë shpërndarjen e pabarabartë të presionit dhe lejojnë montim të shpejtë dhe të lehtë, sepse forma e pazakontë e radiatorit siguron pajtueshmërinë e pakrahasueshme të memories për shkak të dizajnit të saj asimetrik. Ventilatori i ri i Kaze Flex përdoret për ftohje aktive, kurse mbyllja FDB dhe ndarësi i gomës sigurojnë një qëndrueshmëri më të madhe të ventilatorëve gjatë operimit dhe një jetë mesatare prej 120,000 orësh.Llamba e nxehtësisë së procesorit mund të përdoret në bazat Intel AMD FM1 / FM2 (+) / AM2 (+) / AM3 (+) / AM4 të LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-v3 / 2066, dhe ventilatori siguron një fluks ajri prej 16.6 - 51.17 CFM, një shpejtësi prej 300-1200 RPM dhe një nivel zhurme prej 4-24.9 dBA. Paketa përfshin një paste përçuese të nxehtësisë.Kur instaloni në priza AMD, sigurohuni që mbajtësi i nxehtësisë së ngrohjes është origjinal. Ju mund të thoni duke i lidhur vida në tabelë. Nëse është e bashkangjitur me kunjat plastike, ky frigorifer nuk mund të instalohet në të!

Cilësitë

Origjina Japoni
Niveli i zhurmës (dB) 24.9
Madhësia e ventilatorit 85x55x33
Lloji Bakër,nikel
Shpejtësia e ftohësit [rpm] 1200
Përmasat [mm] 130x154,5x110
Kontroll i shpejtësisë Auto
Pesha [g] 890
Lloji i ftohësit Aktiv
Shpejtësia e ajrit (CFM) 51,17
Prodhuesi Scythe
Kodi SCMG-5100
Përqindja e dështimit Epanjohur
Garancioni nga prodhuesi 1vit
Mundësi e instalimit të RAM Po
Drita e pasme Jo
Numri i ftohësve 1
Ngjyra Hirtë, Zezë
Lartësia e ftohësit [mm] 154.5
Besueshmëria 100%
Lidhës 4pin(PWM)
EAN 4571225056357
Lansuar 25.11.2017
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W] 250
GTIN 4571225056357
Kodi i produktit 226677

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen