Thumbnail image
Ftohës i procesorit Noctua NH-L12S
99.50 € 105.50 € (-6%) Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

NH-L12S është një nga modelet më të gjithanshme, i cili mund të gjejë vendin e saj në kompjuterë që punojnë me modulet RAM deri në 48 mm të larta. Lartësia e përgjithshme e ftohësve është vetëm 70 mm dhe modeli është gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në shumë lloje të kompjuterave HTPC dhe kompjutera të tjerë me format të vogël. Radiatori është i pajisur me një sistem montimi SecuFirm2 që siguron përputhshmëri me shumë priza procesorë (Intel LGA2066, LGA2011-0 & LGA2011-3 (Square ILM), LGA1156, LGA1151, LGA1150 & AMD AM2, AM2 +, AM3, AM3 +, AM4 , FM1, FM2, FM2 + (kërkohet pllaka e instalimit)). Noctua NH-L12S ka poashtu bazën e bakrit dhe gypave të ngrohjes dhe ventilatorë 120mm, dhe rrafshimi i modelit është alumini. Njësia është gjithashtu e përshtatshme për kompjuterë kompaktë, kurse kapaciteti i saj ftohës mund të përdoret për çipat TDP deri në 95 vat. Poashtu, me kontrollin e shpejtësisë (sistemi PWM), pajisja ofron një gamë prej 450 deri 1850 rpm. Përmasat janë: 70 x 128 x 148 mm (me ventilator). Pesha është: 520 g (me ventilator).

Cilësitë

Origjina Austria
Shpejtësia e ftohësit [rpm] 1850
Kontroll i shpejtësisë Auto
Niveli i zhurmës (dB) 23.9
Përmasat [mm] 128x146x70
Madhësia e ventilatorit 84x44x153
Lloji i ftohësit Aktiv
Lloji Alumin,bakër
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W] 165
Përmasat 128x146x70
Prodhuesi Noctua
Kodi NH-L12S
Pesha [g] 520
EAN 9010018000054
Ueb-i i prodhuesit Noctua.at
Garancioni nga prodhuesi 1vit
Përqindja e dështimit Epanjohur
Shpejtësia e ajrit (CFM) 55,4
Drita e pasme Jo
Lidhës 4pin(PWM)
Numri i ftohësve 1
Besueshmëria 100%
Mundësi e instalimit të RAM Po
Ngjyra Kafe, Bezhë
Lartësia e ftohësit [mm] 70
Lansuar 22.11.2017
GTIN 9010018000054
Kodi i produktit 226045

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen