Thumbnail image
Disk SSD Crucial MX500, 2.5", 500GB
47.50 € 49.50 € (-4%)
Përshkrimi

CRUCIAL MX500 është gjenerata e re e hard disqeve me kapacitet 500 GB, memorie të llojit SSD dhe ndërfaqe SATA III. Shpejtësia e leximit dhe shkrimit arrin në 560/510 MB / s, të leximit / hyrjes së zakonshme deri në 95000 / 90000 IOPS. Sistemi fillon në disa sekonda dhe instalimi është i lehtë.

Cilësitë

Kodi CT500MX500SSD1
Lloji i HD
  • SSD
  • Brendshëm
TRIM Po
MTTF nebo MTBF (milionu hodin) 1.8
Lansuar 10. 1. 2018
Dizajnuar për Laptop, PC
Leximet IOPS 95 000
Hyrjet IOPS 90 000
Kapaciteti i diskut SSD 3D
Besueshmëria 100 %
Formati i diskut 2.5
Përqindja e dështimit E panjohur
Jetëgjatësia / Qëndrueshmëria (TBW) 180
Kapaciteti [GB] 500
Lartësia [mm] 7
Shpejtësia e leximit [MB/s] 560
Shpejtësia e shkrimit [MB/s] 510
EAN 6495287850532
Ueb-i i prodhuesit Crucial.com
Garancioni nga prodhuesi 1 vit
Prodhuesi Crucial
Teknologjia SATA 6Gb/s
GTIN 649528785053
Kodi i produktit 228523

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen