Thumbnail image
ARTISTË TË FAMSHËM MODERNE - CHARLOTTE WILLARD
12.00 € Disponueshmëria: I padisponueshëm
Përshkrimi

NË KËTË LIBËR JAM PËRPJEKUR QË NËPËRMJET PËRSHKRIMIT TË KËTYRE ETIKETIMEVE NË NJË GJUHË TË THJESHTË DHE MË KUPTIMPLOTË TË TREGOJ SE Ç'ËSHTË ARTI NË TË VËRTETË. FOVIZMI PËR SHEMBULL ËSHTË PËRKTHYER SI "TRIUMFI I NGJYRËS", EKSPRESIONIZMI SI "PIKTORË TË CILËT I DHANË LIRI EMOCIONEVE TË TYRE", SUREALIZMI SI "ËNDRRA DHE ANKTHE" DHE POP ARTI SI "PIKTURA QË SUGJESTIONOJNË LËVIZJE".

Cilësitë

Shtëpia botuese Zenit
Viti i botimit 2007
GTIN 9789995660536
Kodi i produktit ZENIT

Vlerësimet0
(0 vlerësime)

Nuk ka ende asnjë vlerësim

SHIKO MË SHUMË PRODUKTE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua

Vazhdo blerjen